Krem przeciwzmarszczkowy – kosmetyk, za który Twoja skóra będzie Ci wdzięczna!

5/5 - (6 votes)

XXI wiek, ludzie żyją w ciągłym biegu, pracują, zajmują się domem, dziećmi, próbują wygenerować odrobinę czasu dla siebie, nie wysypiają się, chodzą przemęczeni. Dzisiejszy tryb życia oraz zanieczyszczenie środowiska prowadzi do wcześniejszego starzenia się skóry, a co za tym idzie, powstawania zmarszczek. Na szczęście istnieją sposoby, które skutecznie pomogą się z tym problemem uporać, nie zajmując przy tym dużo czasu. Na przykład aplikowany każdego dnia krem przeciwzmarszczkowy, który pomaga utrzymać skórę w ryzach.

Krem przeciwzmarszczkowy pod oczyZmarszczki pod okiem

Jako pierwsze zawsze pojawiają się zmarszczki pod oczami. Nie dzieje się to bez przyczyny. Skóra pod oczami jest bardzo cienka, a oczy pracują nieustannie przez cały dzień. Wytężanie wzroku, mrużenie oczu, śmiech, ciągłe napinanie i rozkurczanie mięśni powiek, to wszystko prowadzi do rozciągania skóry, a co za tym idzie – powstawania linii mimicznych, które często pojawiają się już w około 20 roku życia. Krem pod oczy przeciwzmarszczkowy jest najskuteczniejszą formą walki z nimi, o ile spełnia istotne warunki.

Odpowiedni krem przeciwzmarszczkowy pod oczy musi być skuteczny, a jednocześnie łagodny. Źle dobrany kosmetyk, może nie tylko podrażnić okolice oczy i doprowadzić do zaczerwienienia, ale nawet wywołać reakcje alergiczne i łuszczenie się skóry.

Dlatego, kupując krzem przeciwzmarszczkowy, zawsze należy poświęcić uwagę na sprawdzenie jego składu.

Tymi samymi zasadami warto kierować się także wybierając krem przeciwzmarszczkowy do całej twarzy. Jakich substancji lepiej unikać w kosmetykach?

  • Parabenów – to konserwanty przedłużające żywotność kremów o nawet kilkanaście miesięcy. Na ich negatywne działanie zwrócono uwagę przy badaniach toksykologicznych kobiet z rakiem piersi, w których guzach wykryto parabeny w czystej postaci.
  • PEGów, PPGów – emulgatory umożliwiające łączenie substancji oleistych z wodnymi. Wpływają na rozpulchnianie i osłabienie skóry, w którą łatwiej wnikają toksyny.
  • Sztucznych barwników i substancji zapachowych – nie są potrzebne w kosmetykach, gdyż nie mają korzystnego wpływu na skórę, a mogą powodować podrażnienie i reakcje alergiczne.
  • Alkoholu – może wysuszać, podrażniać skórę, wywoływać łzawienie oczu i łuszczenie skóry.

Zmarszczki pod oczami

Kremy przeciwzmarszczkowe – pożądane składniki

Bardzo ważnym jest, aby kosmetyki były produkowane wyłącznie z naturalnych składników.

Istnieją pewne typy substancji, które powinny zawierać kremy przeciwzmarszczkowe:

  • składniki napinające i ujędrniające skórę – wyciąg z żeń-szenia syberyjskiego, ekstrakt z pąków i koenzym Q10;
  • substancje regenerujące – odbudowują włókna kolagenowe i elastynowe, dzięki czemu skóra staje się gęstsza i gładsza. Takie działanie ma koenzym Q10, palmitynian tetrapeptydu, żeń-szeń syberyjski;
  • składniki poprawiające mikrokrążenie i wzmacniające naczynia krwionośne – ekstrakt z ruszczyka kolczastego, ekstrakt z pąków, ekstrakt z lawendy wąskolistnej, kofeina;
  • składniki nawilżające – ekstrakt z pąków, koenzym Q10, ekstrakt z lawendy wąskolistnej.

Wiodącą marką w tej dziedzinie ze względu na skład i działanie jest krem przeciwzmarszczkowy Buatic.

Buatic - serum przeciwzmarszczkowe

Buatic – krem przeciwzmarszczkowy

Powoduje faktyczną poprawę stanu skóry, działając na nią od wewnątrz, a nie wyłącznie przez maskowanie zmarszczek. Dzięki składnikom aktywnym pochodzenia roślinnego poprawia wygląd skóry i sprawia, że staje się gładsza, nawilżona, napięta i pełna blasku. Buatic jest produktem uniwersalnym – może być stosowany przez kobiety i mężczyzn w każdym wieku.

Kiedy warto zacząć używać kremu przeciwzmarszczkowego?

Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego produkowane są kremy nawet dla skóry 20+, kiedy to pojawiają się pierwsze linie mimiczne, które nie są głębokie i łatwo je spłycić. Im później zaczniemy stosować krem przeciwzmarszczkowy, tym trudniej będzie nam cofnąć obecne już na skórze zmiany.

Pierwszy krem przeciwzmarszczkowy powinien zawierać składniki o działaniu nawilżającym i odżywczym – w młodym wieku to podstawa pielęgnacji skóry i profilaktyki. Powinien także posiadać składniki regenerujące, aby od początku dbać o odpowiednią gęstość skóry. Dobrze, jeśli krem taki posiada też komponenty przeciwzapalne, ponieważ u osób w wieku 20-30 lat nierzadko pojawiają się zmiany trądzikowe.

Skóra osób po 50 roku życia różni się natomiast od skóry młodej osoby. Skuteczny krem przeciwzmarszczkowy po 50 roku życia powinien zawierać składniki wpływające na regenerację, ujędrnienie, wzmocnienie naczynek i przeciwdziałanie podrażnieniom.

Krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn

Często reklamy kosmetyków na zmarszczki kierowane są do kobiet, jednak zmarszczki nie występują tylko u jednej z płci. Krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn nie musi być wybierany spośród kremów dedykowanych wyłącznie panom. Ważny jest skład, by nie zawierał intensywnych substancji zapachowych oraz pozostawiających widoczną warstwę na skórze silikonów. Musi też łatwo się wchłaniać.

Kremy przeciwzmarszczkowe – wybierz świadomie!

Chcąc utrzymać skórę w odpowiedniej kondycji lub poprawić jej wygląd trzeba mieć na uwadze, że dobór odpowiednich kosmetyków to najważniejszy punkt w dbaniu o naszą skórę. Krem przeciwzmarszczkowy musi być skuteczny, ale też bezpieczny, ponieważ będziemy używać go na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *